Zastanawiasz się, gdzie szukać pożyczki prywatnej? Przeczytaj artykuł, poznaj 6 sprawdzonych miejsc pozyskiwania nowych inwestorów i dowiedz się, jak bezpiecznie korzystać z pożyczek prywatnych.

Gdzie szukać pożyczki prywatnej

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego pożyczkę prywatną może udzielić każdy. Każdy pożyczkodawca może też domagać się wynagrodzenia od dłużnika.  Nic dziwnego, że sporo osób postanowiło zarabiać na obrocie swoim kapitałem.

Dotarcie do tych osób nie jest niesamowicie skomplikowane – natomiast znalezienie uczciwej oferty może graniczyć z cudem.

1. Wyszukiwarka Google

Obraz przedstawiający wyszukiwarkę Google jako jeden ze sposobów na znalezienie pożyczki prywatnej.

Link – https://www.google.pl/

Wielu prywatnych pożyczkodawców prowadzi swoje strony internetowe. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie wyszukiwarki Google. Pamiętaj, że wyszukiwarka służy tylko do znalezienia kontaktu do inwestora. W przypadku pożyczki prywatnej, będziesz musiał spotkać się z nim osobiście i podpisać stosowną umowę.

Oferty zdalnego zawierania umów i wypłacenia pieniędzy na konto bez wychodzenia z domu – to najczęściej zwykłe oszustwa.

Dlatego, oprócz podstawowego hasła, wpisz tutaj jeszcze nazwę swojej (lub pobliskiej) miejscowości. Na stronach internetowych znajdziesz informacje kontaktowe. Podstawowe warunki umowy pożyczki poznasz w trakcie rozmowy telefonicznej lub wymiany wiadomości e-mail. Jeżeli będą Ci one odpowiadały – umówisz się na spotkanie z inwestorem.

Pamiętaj, że w tym przypadku możesz dowolnie negocjować wszystkie warunki umowy.

2. Serwis OLX

Obraz przedstawiający gdzie szukać pożyczki prywatnej na portali OLX.

Link – https://www.olx.pl/

Na serwisie OLX znajdziesz tysiące ogłoszeń prywatnych pożyczkodawców.

Obraz przedstawiający wynik wyszukiwania pożyczek prywatnych na portalu OLX.

Większość z nich reklamuje się tym, że nie dokonują żadnych sprawdzeń w bazach dłużników (np. BIK). Nic dziwnego – takie umowy zawsze związane są z pewną formą zabezpieczenia (np. z wykorzystaniem ziemi lub mieszkania). Oznacza to, że jeżeli nie wywiążesz się z warunków umowy – zabezpieczenie zostanie sprzedane – a wskazana w umowie kwota zostania przekazana pożyczkodawcy. Dlatego wpis w rejestrach ma tutaj drugorzędne znaczenie.

3. Facebook

Obraz przedstawiający, że pożyczki prywatnej możesz szukać na portalu Facebook.

Link – https://www.facebook.com/

Do poszukiwania inwestorów możesz też wykorzystać Facebooka. Znajdziesz tu wiele grup oraz indywidualnych użytkowników, którzy są zainteresowani pożyczaniem pieniędzy.

Obraz przedstawiający ogłoszenie na portali Facebook, które dotyczy udzielenia pożyczki prywatnej.

Pamiętaj, aby do wszystkich ogłoszeń podchodzić z pewnym dystansem. W pierwszej kolejności pożyczkodawca stara się przedstawić Ci korzyści, jednak zwracaj też uwagę na koszty.

4. Gumtree

Obraz przedstawiający, że pożyczki prywatnej można szukać na portalu Gumtree

Link – https://www.gumtree.pl/

Gumtree to serwis podobny do OLX. Znajdziesz  tu tysiące ogłoszeń, które są związane z pożyczaniem pieniędzy.

Obraz przedstawiający jak wyglądają ogłoszenia pożyczki prywatnej na serwisie Gumtree.

Codziennie dodawane są dziesiątki ogłoszeń od pożyczkodawców z całej Polski. Zasady udzielania pożyczek są takie same, jak na każdym innym portalu.

5. Ogłoszenia lokalne

Możesz też sprawdzić rubrykę ogłoszeń w lokalnej gazecie lub serwisie internetowym. Większość umów pożyczki prywatnej jest zawierana na bezpośrednim spotkaniu z inwestorem. Dzięki wykorzystaniu lokalnych ogłoszeń, będzie Ci łatwiej doprowadzić do takiego spotkania.

6.Rodzina i znajomi

Pożyczkę prywatną możesz otrzymać też od rodziny albo znajomych. To zdecydowanie najbezpieczniejsze wyjście.

W tym wypadku obie strony umowy podlegają takim samym przepisom, jak w przypadku pożyczki komercyjnej. Natomiast Twoje możliwości negocjacyjne będą zdecydowanie większe.

Mnóstwo informacji, które pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję znajdziesz we wpisie jaką chwilówkę wybrać.

Pożyczki prywatne – bezpieczeństwo

W ostatnich latach rynek pożyczek pozabankowych podlegał dość restrykcyjnym regulacjom. Obecnie bardzo trudno znaleźć firmę, która zaakceptuje wniosek od osoby ze skomplikowaną sytuacją finansową. Po odrzuceniu kilku wniosków – klienci kierują się najczęściej w stronę pożyczek prywatnych.

W wielu miejscach możesz spotkać ulotki, banery i ogłoszenia prywatnych pożyczkodawców.

Jednak musisz mieć świadomość, że takie transakcje są dość ryzykowne (dla obu stron).

Po pierwsze – z pożyczek prywatnych korzystają najczęściej osoby, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Generuje to ogromne ryzyko trudności w spłacie zobowiązania. Pożyczkodawcy starają się zrekompensować to ryzyko poprzez wysoki poziom opłat. Oprócz tego wymagają różnych zabezpieczeń (np. w postaci samochodu albo nieruchomości).

Po drugie – proces udzielania takiej pożyczki bywa związany z wieloma nadużyciami. Na rynku spotkasz wiele ogłoszeń od zwykłych oszustów, którzy będą żądać różnych płatności w zamian za samo „rozpatrzenie” Twojego wniosku.

Pamiętaj, aby nigdy nie przekazywać pożyczkodawcy żadnych pieniędzy przed otrzymaniem pożyczki.

Wolisz bezpieczniejszą opcję? Dowiedz się, co jest potrzebne do pożyczki w Providencie.